fbpx
Park Narodowy Teide_Teneryfa_Wyspy Kanaryjskie
Europa,  Hiszpania

Teneryfa – atrakcje, zwiedzanie i ciekawe miejsca. Śnieg na Kanarach, 1000-letnie drzewo i karnawał na miarę Rio

Teneryfa – atrakcje… przeczytasz w mniej niż 6 minut. Jeśli artykuł uznasz za przydatny, zapraszam do polubienia i śledzenia mojej strony na Facebooku.

Zanim jeszcze wylądujecie na Teneryfie, prawdopodobnie zobaczycie z góry jedną z jej głównych atrakcji – wulkan Teide. Jego masywna sylwetka góruje nad wyspą i przypomina o swojej obecności z różnych zakamarków, gdy nagle wyłania się zza chmur.

Górskie krajobrazy, powulkaniczne pejzaże, lasy wawrzynowe, targane wiatrem przylądki i kolorowe miasteczka. Największa z Wysp Kanaryjskich oferuje dużo więcej niż plaże i słoneczną pogodę praktycznie przez cały rok. Poznajcie najciekawsze miejsca na Teneryfie, które powinny znaleźć się w waszym planie zwiedzania.


MAPA: Teneryfa – atrakcje i ciekawe miejsca

Jak korzystać z powyższej mapy: Klikając numery/ ikony na mapie, zobaczycie informacje takie jak nazwa i lokalizacja. Szczegółowy opis każdego miejsca znajduje się poniżej w poście. Klikając kwadrat ze strzałką w lewym górnym roku, zobaczycie listę wszystkich punktów znajdujących się na mapie. Aby zobaczyć mapę w większym formacie w nowym oknie, kliknij kwadrat w prawym górnym rogu. Mapę można również zapisać na swoim koncie w Google Maps, klikając strzałkę na czarnym pasku, obok nazwy mapy.


I. Co warto zobaczyć i zrobić na Teneryfie?


1. Wulkan Teide


Czy zdobycie wulkanu Teide (3715 m), najwyższego szczytu całej Hiszpanii, jest dla każdego? Praktycznie tak. Kolejka linowa zabierze was do górnej stacji La Rambleta w ok. 8 minut. Stamtąd pozostaje ok. 30-40 minut marszu w górę wygodnym szlakiem. Czy warto? Zdecydowanie tak! Widoki są niezwykłe. W pogodne dni ze szczytu zobaczycie sąsiednie Gran Canarię i Gomerę.

Nie należy lekceważyć wysokości, na jakiej się znajdziecie. Nie zapomnijcie o cieplejszych ubraniach, bo nawet latem temperatura może być bliska zeru. Aby wejść na sam szczyt, konieczne jest bezpłatne zezwolenie, o które należy starać się 2-3 miesiące przed przyjazdem. Bilet na kolejkę linową również warto zarezerwować z wyprzedzeniem. Jeśli warunki pogodowe są niesprzyjające, niektóre szlaki oraz kolejka mogą być zamknięte. Tutaj możecie śledzić aktualny stan szlaków i pogodę na wulkanie.

Wulkan Teide, zdj. własne
Widok ze szczytu, zdj. własne
Widok ze szczytu, zdj. własne

2. Plaża Las Teresitas


Choć czarne plaże mają swój urok, nie ma jak plażowanie na żółciutkim piasku. Na dodatek pod palmami! Nic dziwnego, że Las Teresitas to ukochana plaża mieszkańców Teneryfy i turystów wypoczywających na wyspie. 1.5 km długości stwarza idealne warunki do spacerów, pływania i uprawiania sportów wodnych. No może poza surfingiem. Falochrony zamykają wody oceanu w zatoce, dzięki czemu są one spokojne i bezpieczne do kąpieli.

Plaża znajduje się 15 minut jazdy samochodem od centrum Santa Cruz na skraju parku narodowego Anaga. Jeśli przyjdzie Wam ochota na drinka lub zimne piwo, kupicie je w jednym z plażowych barów.

Plaża Las Teresitas, zdj. własne
Plaża Las Teresitas, zdj. własne

3. Wąwóz Masca


Wąwóz Masca to zielone, niemal tropikalne oblicze Teneryfy. Znajduje się na zachodzie wyspy na terenie obszaru chronionego „Teno Rural Park”. Liczba odwiedzających, podobnie jak w przypadku wulkanu Teide, ograniczana jest za pomocą bezpłatnego zezwolenia. Alternatywnie można skorzystać z wycieczki z przewodnikiem. Wędrówka bajkowym wąwozem do plaży Masca trwa ok. 7 godzin.

Nie udało mi się wejść do wąwozu, ponieważ w dniu rezerwacji został on zamknięty z powodu osuwających się kamieni. Widoki z wioski Masca, skąd wychodzi wiele szlaków, również robią wrażenie. Koniecznie zróbcie przystanek na punktach widokowych: Masca, ltos de Baracá oraz Cherfe.

Wąwóz Masca, zdj. własne
Wąwóz Masca, , zdj. własne
Punkt widokowy ltos de Baracá, zdj. własne

4. Starówka w La Laguna


Starówka w San Cristóbal de La Laguna stwarza wyjątkową okazję, aby pośrodku Atlantyku zanurzyć się w atmosferze typowego hiszpańskiego miasta. Nie ma lepszego miejsca na Teneryfie na tapas i kieliszek (koniecznie lokalnego) wina. La Laguna to najstarsze z miast Wysp Kanaryjskich i jedyne, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Spacerując po uliczkach i deptakach starego miasta, mijasz kolonialne pałace, eleganckie rezydencje i domy z drewnianymi balkonami, z których wiele pochodzi z XV wieku. Dziś mieszczą one muzea, teatry, galerie, restauracje i sklepy. Atmosferę historycznego miasta ożywiają studenci najstarszego uniwersytetu archipelagu. Położoną na wysokości ok. 500 m n.p.m. La Lagunę łączy z Santa Cruz jedyny na wsypach pojazd szynowy. Zjeżdżając w dół, podziwiać będziecie piękne widoki na stolicę i wybrzeże.

San Cristóbal de La Laguna, zdj. własne
San Cristóbal de La Laguna, zdj. własne
Katedra w San Cristóbal de La Laguna, zdj. własne

5. Playa de Jardín


Mieniący się w słońcu czarny piasek, ogród pełen egzotycznych kwiatów i kaktusów oraz widok na urocze, kolorowe domki. Co powiecie na taką plażę? Zaraz po Las Tersitas plaża Jardín w Puerto de la Cruz to jedna z najciekawszych na Teneryfie. Zachody słońca prezentują się tam wspaniale.

Kompleks Playa de Jardín został zaprojektowany przez pochodzącego z Lanzarote artystę, Césara Manrique. Dzieli się na trzy mniejsze plaże: Castillo, Chica i Maria Jiménez połączone promenadą. W sąsiedztwie tej ostatniej znajduje się zoo „Park Loro”, skąd dobiegają odgłosy egzotycznych ptaków. Sam park uznawany jest za jedną z głównych atrakcji Teneryfy. Bilety można nabyć tutaj.

Playa Maria Jiménez, zdj. własne
Playa de Jardín, zdj. własne
Playa del Muelle, zdj. własne

6. Tunel de las hadas w Parku Anaga


Tunel de las hadas to być może najbardziej instagramowe miejsce na Teneryfie i przypuszczalnie w ten sposób zostało rozsławione. Tunel robi wrażenie, choć prawdopodobnie na zdjęciach prezentuje się bardziej imponująco niż w rzeczywistości.

Warto odwiedzić to miejsce szczególnie ze względu na osnute mgiełką wilgoci lasy wawrzynowe, które porastają tę część rezerwatu przyrody Anaga. Gdy wiatr porusza mech spływający z gałęzi, trudno oprzeć się wrażeniu, że to las wyjęty z hollywoodzkiej produkcji.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na dłuższą wędrówkę, bo w okolicy znajduje się mnóstwo szlaków. W planie zwiedzania warto też uwzględnić punkt widokowy Pico del Inglés, od tunelu oddalony o zaledwie 550 metrów.

Tunel de las hadas_Teneryfa_Atrakcje
Tunel de las hadas, zdj. własne
Tunel de las hadas_Teneryfa_Atrakcje
Lasy wawrzynowe w parku Anaga, zdj. własne

7. Klify Los Gigantes


Los Gigantes to imponujące (500-800 m wysokości) formacje skalne, które strzegą północno-zachodniego wybrzeża Teneryfy. Można je oglądać z brzegu w miejscowości Acantilados de Los Gigantes. Szczególnie warty polecenia jest punkt widokowy Archipenque z uroczą łódką.

Klify dobrze widoczne są również z czarnej plaży Playa de los Guios i znajdującego się nad nią punktu widokowego Los Gigantes. Od drugiej strony można je oglądać z najdalej wysuniętego na zachód punktu wyspy, przylądka Punta de Teno.

Kolejna opcja to wycieczka łódką pod same klify. Godne polecenia jest również nurkowanie w tamtejszych jaskiniach.

Acantilados de Los Gigantes, zdj. własne
Punkt widokowy Archipenque, zdj. własne

8. Przylądek Punta de Teno


Przylądek Punta de Teno należy do najbardziej dzikich i odludnych miejsc na Teneryfie. Smagany wiatrami powulkaniczny krajobraz, gdzie rozszalały ocean daje pokaz swojej potęgi. Najlepiej dojechać tam kursującym co godzinę autobusem 369 z Buenavista del Norte, gdyż możliwość dojazdu samochodem na teren rezerwatu przyrody jest ograniczona.

Warto wybrać się na taką wycieczkę, by poczuć surowy, prawdziwie morski klimat, zrobić dramatyczne zdjęcia ponad 100-letniej latarni na klifie oraz imponujących formacji skalnych Los Gigantes. Malownicze ścieżki hikingowe, plaża Punta de Teno i spektakularny zachód słońca to kolejne powody, aby latem zaplanować tam całodzienny pobyt.

Punta de Teno_Teneryfa_Atrakcje
Punta de Teno, zdj. własne
Punta de Teno_Teneryfa_Atrakcje
Widok na Los Gigantes z Punta de Teno, zdj. własne
Punta de Teno_Teneryfa_Atrakcje
Punta de Teno, zdj. własne

9. Naturalne baseny w Garachico


Garachico to jedna z najstarszych miejscowości na całych wyspach Kanaryjskich. Niskie kamienice o jasnych fasadach i drewnianych balkonach, place pełne kafejek i restauracji, sklepy z biżuterią oraz rękodziełem. Spacerując uliczkami starego miasta z łatwością można cofnąć się kilka wieków wstecz, do czasów, gdy Garachico przeżywało swój rozkwit jako najważniejszy port Teneryfy.

Erupcja wulkanu Arenas Negra w 1706 roku dramatycznie przerwała okres prosperity. Dziś zastygła lawa, która zniszczyła port przeobrażona została w lawowe baseny, które obok starego miasta, stanowią główną atrakcję Garachico.

W miasteczku warto zaopatrzyć się w pamiątki. Garachico zostało wyróżnione przez hiszpański rząd złotym medalem za swoje wyroby artystyczne.

Baseny lawowe w Garachico, zdj. własne
Baseny lawowe w Garachico, zdj. własne
Widok na Garachico, zdj. własne

10. Ogrody Marquesado de la Quinta Roja


Kolejna historyczno-architektoniczna perełka na mapie Teneryfy to miasteczko La Orotava. Kolorowe domy w stylu kolonialnym, imponujący kościół Nuestra Señora de la Concepción oraz wizytówka miasta – Dom Balkonów (Casas de los Balcones) czynią La Otrotavę wartą odwiedzenia.

Na mnie największe wrażenie zrobiły jednak ogrody Marquesado de la Quinta Roja znajdujące się tuż obok zabytkowego budynku Liceo Taoro. Z tarasów tych XIX-wiecznych ogrodów, pełnych kwiatów i fontann, roztacza się najlepszy widok na dachy starego miasta z charakterystyczną kopułą kościoła Niepokalanego Poczęcia.

Ogrody i Liceo Taoro, zdj. własne
Ogrody Marquesado de la Quinta Roja, zdj. własne
Widok na La Orotava, zdj. własne

11. Park Narodowy Teide


Wulkan Tiede jest pierwszoplanowym aktorem parku narodowego o tej samej nazwie, a także twórcą tej dramatycznej, lawowej sceny pośrodku wyspy. Pomyli się jednak, kto uzna, że to jedyna atrakcja Parku Narodowego Teide. W jednym z dwóch centrów dla zwiedzających uzyskacie informacje na temat sieci ścieżek trekkingowych oraz stopnia ich trudności. W wędrówce zazwyczaj będzie towarzyszył wam wulkan widziany z różnych perspektyw.

Park leży na wysokości ok. 2000 metrów (mniej więcej tyle liczą tatrzańskie szczyty), ale bez problemu dojedziecie tam zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Atrakcja ta jest łatwo dostępna nawet dla rodzin z dziećmi. Surowe pola lawy, otwarte przestrzenie i fantazyjne formacje skalne sprawiają wrażenie jakby odwiedziło się obcą planetę. A spacer nad chmurami to niezapomniane doświadczenie!

Park Narodowy Teide_Teneryfa_Atrakcje
Wulkan Teide, zdj. własne
Roques de Garcia, zdj. własne
Park Narodowy Teide_Teneryfa_Atrakcje
Na szlaku Mount Guajara, zdj. własne

12. Murale Puerto Street Art i schody Agathy Christie


W Puerto de la Cruz warto spędzić więcej czasu i oprócz plaży Jardin odwiedzić ulicę C. Mequinez i jej okolice. Kolorowe domy w dzielnicy La Ranilla stanowią wdzięczne tło do zdjęć. Główną atrakcją tej części miasta są piękne murale zdobiące ich ściany.

Pierwsze murale powstały kilka lat temu w ramach Festiwalu Sztuki Ulicznej Mueca. Prace autorstwa hiszpańskich i zagranicznych artystów nadają historycznej dzielnicy unikatowego charakteru. Idealne miejsce na spacer, kawę lub posiłek w jednej z przytulnych restauracji.

Kilkaset metrów dalej, gratka dla fanów książek Agaty Christie – schody stylizowane na grzbiety książek tejże autorki. Kolejny barwny akcent w Puerto de la Cruz.

Murale w Puerto de la Cruz, zdj. własne
Dzielnica La Ranilla, zdj. własne
Schody Agaty Christie, zdj. własne

13. Benijo i okolice (Park Anaga)


Surfing, górskie wędrówki czy relaks na plaży? Wioska Benijo i jej okolice na północnym wybrzeżu parku Anaga oferują to wszystko. W dół do plaży Benijo (Playa de Benijo) prowadzą długie schody. Ich pokonanie zostanie nagrodzone niebanalnym krajobrazem z widokiem na wyrastającą z wody skałę Roques de Anaga. Alternatywą jest sąsiednia, rozległa czarna plaża Almáciga, szczególnie lubiana przez surferów.

Z Benijo wychodzi szlak w formie pętli, który prowadzi przez wioskę El Draguillo. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych na Teneryfie i muszę się z tym zgodzić. Podejście jest wymagające, ale widoki z góry warte są każdego wysiłku. Zdjęcia mówią same za siebie.

Mgła, którą widać na horyzoncie to zjawisko zwane kalimą – pył pustynny naniesiony z wiatrem znad Sahary. Na szczęście nawiedza Wyspy Kanaryjskie tylko okresowo.

Na szlaku El Draguillo, zdj. własne
Na szlaku El Draguillo, zdj. własne
Plaża Almáciga, zdj. własne

14. Punkt widokowy Jardina


Mirador de Jardina, zdj. własne

Na górzystej Teneryfie wiele jest punktów widokowych, nie sposób wymienić ich wszystkich. Mirador de Jardina znalazł się na mojej liście, ponieważ roztacza się z niego pejzaż nieco inny niż zazwyczaj. Zielone wzgórza i kolorowe domki po lewej stronie przywodzą na myśl okolice Bergen w Norwegii. Żywe kolory wynikają zapewne z tego, że zimą częściej pada. Zdjęcie zostało zrobione w lutym. Po prawej roztacza się widok na miasto San Cristóbal de La Laguna.

Jeśli widoki z Mirador de Jardina zachęcą was do odkrywana okolicy, w pobliżu znajdziecie wiele ścieżek przez lasy wawrzynowe. Polecam szlak zmysłów (Sendero de Sentidos) rozpoczynający się w miejscowości Cruz del Carmen, 5 min jazdy od wspomnianego punktu widokowego. To najłatwiejszy szlak w parku Anaga, zapamiętajcie go, jeśli planujecie podróż z małymi dziećmi.


15. Bazylika Matki Bożej z Candelarii


Candelaria to urocze miasteczko wyrosłe z rybackiej wioski. Jego główna atrakcja to imponująca Bazylika Matki Bożej z Candelarii (Basílica de Nuestra Señora de Candelaria), będącej patronką całych wysp Kanaryjskich. To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę połączoną z plażowaniem lub… pielgrzymkę. Candelaria posiada czarne plaże i widok na imponujące góry otaczające dolinę Guimar, w której leży.

Bazylika Matki Bożej z Candelarii, zdj. własne

Majestatyczne rzeźby na promenadzie przy Plaza de la Patrona de Canrias reprezentują władców plemiennych Guanczów (Guanches) – rdzennych mieszkańców Teneryfy. Kiedy na wyspy dotarli Hiszpanie, Guanczowie podzielili smutny los innych plemion zamieszkujących obie Ameryki.

Pomnik króla z plemienia Guanczów, zdj. Pixabay

16. Playa del Duque


Playa del Duque, zdj. własne

Plaża del Duque to miejsce warte nadmienienia, z tego powodu, że wygląda dość nierealnie. W jej sąsiedztwie znajduje się sporo 5-gwiazdkowcyh hoteli. Pewne dlatego infrastruktura plaży została dostosowana do bardziej wymagających gustów. Większość elementów – luksusowe sklepy, bary, restauracje oraz butikowe hotele w przyjemnych kolorach – postawionych zostało ludzką ręką. Niezwykle turkusowa woda i skalne nabrzeże muszą być dziełem natury, choć nie wygadają!

Całość to bardzo przyjemny dla oka, wakacyjny, a nawet tropikalny widoczek. Nie wiem czy słusznie, ale przypomina mi kompleks Tropcal Islands niedaleko Berlina. Jeśli odwiedzicie oba te miejsca, dajcie znać czy macie podobne skojarzenia.


17. Degustacja lokalnego wina


Jaki trunek kojarzy się z Hiszpanią? Wino oczywiście! Nie inaczej jest w przypadku Teneryfy. Uprawiane są tam unikatowe typy winorośli (m.in. Malvasía, Listán Blanco, Listán Negro). Koniecznie odwiedźcie jedną z winnic i spróbujcie win z tej wyspy. Najlepiej w towarzystwie lokalnych przysmaków, jak almogrote, mojo czy kozie sery.

Polecam Casa del Vino w El Sauzal ze względu na bardzo przyjemną atmosferę i duże podwórko w stylu hiszpańskiej hacjendy. Cieszcie się smakami w otoczeniu drewnianych beczek, kwiatów i rustykalnego wystroju. Na miejscu znajduje się galeria sztuki, muzeum wina i oczywiście świetnie wyposażony sklep z trunkami i innymi lokalnymi produktami. Świetnie miejsce na zakup pamiątek.

Casa del Vino, El Sauzal, zdj. własne
Casa del Vino, El Sauzal, zdj. własne

18. Smocze drzewo w Icod de los Vinos


Zabytki Teneryfy są starsze niż się spodziewałam. Zabudowa niektórych miasteczek pamięta czasy średniowiecza. Miasteczko Icod de los Vinos szczyci się zabytkiem najbardziej wiekowym, który stoi od ponoć tysiąca lat!

Chodzi o jeden z najstarszych na świecie okazów rośliny z gatunku Dracaena Draco. Ta odmiana draceny potocznie zwana jest drzewem smoczym. Choć dokładny wiek nie jest potwierdzony, drzewo z Icod de los Vinos zyskało przydomek „Drago Milenario”. Dostojna roślina stoi w otoczeniu ogrodu botanicznego, który można zwiedzać za niewielką opłatą. Z punktu widokowego (Mirador del Drago) przy kościele św. Marka można drzewo smocze podziwiać za darmo.

Drago Milenario, zdj. własne
Kościół św. Marka, Icod de los Vinos, zdj. własne

19. La Caleta


To miejsce na południu Teneryfy zdecydowanie przypadło mi do gustu. Ta część wakacyjnego raju słynie z bogatej oferty noclegowej i ożywionego życia nocnego. Za popularnym kurortem Costa Adeje robi się jednak spokojniej i bardziej kameralnie.

La Caleta to bardzo przyjemna miejscowość, gdzie można wybrać się na spacer promenadą i zjeść posiłek na tarasie nad samym oceanem w niemalże idyllicznej atmosferze. Za Playa La Caleta kończy się kurortowa zabudowa, a zaczynają otwarte przestrzenie i dzikie plaże.

Możecie wybrać się na łatwą wędrówkę z pięknym widokiem na ocenach, na przykład do plaży de los Morteros. Wymarzone miejsce na kąpiel i nurkowanie z rurką. Ze względu na położenie na uboczu lubiane jest również przez nudystów.

Widok na La Caleta zdj. własne
Playa de los Morteros, zdj. własne

20. Karnawał w Santa Cruz de Tenerife


Chcielibyście poczuć się jak w Rio de Janeiro teoretycznie nie opuszczając Europy? Odwiedźcie Santa Cruz de Tenerife w czasie karnawału! Ta atrakcja Teneryfy wprawdzie nie jest dostępna przez cały rok, ale sprawia, że warto jest zaplanować podróż na zimę. Mówi się, że to drugi największy karnawał po tym w Brazylii i uważam, że nie jest to przesada.

Karnawał trwa około miesiąca, a najważniejsze wydarzenia przypadają na tydzień przed Środą Popielcową. Dokładne daty zależą od tego, kiedy w danym roku wypada Wielkanoc. To magiczny czas, kiedy wspólne świętowanie łączy tłumy miejscowych i turystów z całego świata. O rezerwacji noclegów pomyślcie nawet na kilka miesięcy wcześniej, bo ceny w tym okresie są znacznie wyższe. Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje, daty oraz program karnawału na dany rok.

Karnawał w Santa Cruz de Tenerife, zdj. własne
Karnawał w Santa Cruz de Tenerife, zdj. własne
Karnawał w Santa Cruz de Tenerife, zdj. własne

21. Wycieczka na La Gomerę


Na koniec atrakcja, która co prawda nie znajduje się na Teneryfie, ale jest z tej wyspy łatwo osiągalna. Z Los Cristianos kilka razy dziennie wypływają promy na mniejszą, ale niezwykle piękną, tropikalnie zieloną La Gomerę. Na prom można zabrać samochód lub skorzystać ze zorganizowanej wycieczki autokarowej, aby odwiedzić najciekawsze miejsca.

Główna atrakcja La Gomery to jej natura – spowite mgłą, porośnięte mchem lasy wawrzynowe, zielone górskie szlaki z błękitem oceanu na horyzoncie i surowe piękno czarnych plaż. Spędziłam tam 2 tygodnie. Przeczytajcie artykuł „La Gomera – atrakcje”.

Roque Cano, Vallehermoso, zdj. własne
Widok na Vallehermoso, zdj. własne
Playa del Trigo, Alojera, zdj. własne
Park Narodowy Garajonay, zdj. własne

Źródła: hellocanaryislands.com, festivalmueca.com, liceodetaoro.es, volcanoteide.com, carnavaldetenerife.com


II. 5 rzeczy, które trzeba zrobić na Teneryfie


  1. Obserwacja delfinów
  2. Degustacja lokalnego wina
  3. Wjazd kolejką linową na wulkan Teide
  4. Obserwacja gwiazd w parku Teide
  5. Wycieczka na Gomerę

III. Jak i gdzie zarezerwować wyjazd na Teneryfę?


Osobiście stawiam na samodzielną rezerwację i was również do tego namawiam. W dobie internetu to bardzo proste. Po co płacić dodatkowo za usługi biura podróży? Samodzielnie zaplanowana podróż to taka, która w 100% dostosowana jest do waszych potrzeb, upodobań, zainteresowań, tempa zwiedzania itd.

Poniżej znajdziecie sprawdzone portale rezerwacyjne, z których korzystam od lat organizując swoje podróże.

Skyscanner – zdecydowanie moja ulubiona wyszukiwarka lotów, intuicyjna i łatwa w użyciu. Przeszukuje nawet małe strony internetowe i wszystkie budżetowe linie lotnicze, więc zawsze znajdziecie lot w najniższej cenie.

Booking.com – ogromny wybór noclegów wszelkiego rodzaju i standardu, a oferta ciągle jest poszerzana. Rozbudowane filtry bardzo ułatwiają wyszukiwanie. Do tego, jeśli znajdziecie gdzieś niższą cenę, Booking.com zwróci Wam różnicę.

Hostelworld – oferta dla tych, którzy stawiają na noclegi budżetowe. Fajna, łatwa w użyciu strona z największą na rynku ofertą hosteli.

GetYourGuide – wycieczki, bilety i atrakcje w jednym miejscu. Zamiast odwiedzać strony lokalnych organizatorów, wszystkie aktywności rezerwujesz na jednym portalu z możliwością bezpłatnego anulowania do 24h przed rozpoczęciem. Wygodnie i bezpiecznie. 

Dlaczego właśnie te firmy?

  • Najbogatsza oferta na rynku, więc wszystko jest w jednym miejscu, co jest po prostu wygodne. 
  • Obsługa klienta na wysokim poziomie, co gwarantuje wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów.
  • Strony i obsługa klienta dostępne są po polsku.

Teraz wiesz już co zobaczyć na Teneryfie. Mam nadzieję, że powyższa lista zainspirowała Cię do odwiedzenia tej różnorodnej krajobrazowo wyspy. Jeśli już tam byliście, dajcie znać w komentarzach czy są waszym zdaniem miejsca, których w moim zestawieniu zabrakło. Będę wdzięczna za komentarz także w przypadku, gdy zauważycie jakiekolwiek nieaktualne informacje.


Cieszę się, że czytasz mojego bloga. Jeśli czujesz, że choć trochę pomogłam, będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Dla Ciebie to niewielki wydatek, dla mnie ogromna motywacja do pisania kolejnych praktycznych artykułów, jak ten, który właśnie czytasz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten artykuł może Cię również zainteresować:

➡️ FUERTEVENTURA – ATRAKCJE: POPCORNOWA PLAŻA I 22 MIEJSCA, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *